image

Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas studiju un pētniecības centra aprīkošana

2023-05-03

Lepojamies ar paveikto!

Scanmed Grupa - Latvijas un Igaunijas uzņēmumi – globāliem un individuāliem risinājumiem!

Kopīgiem spēkiem šī gada 3. aprīlī nodevām ekspluatācijā 3 stāvus ar laboratorijas mēbelēm, tai skaitā 36 izcilas kvalitātes vācu ražotāja WALDNER Laboreinrichtungen SE & Co. KG modernāko tehnoloģiju velkmes skapjus, aprīkojot  Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas studiju un pētniecības centru, Konsula ielā 21.

Lai zinātniekiem, studentiem un pasniedzējiem droša un patīkama strādāšana, veiksmīgs pētniecības un studiju process.

 

image

Jauna iespēja skriemeļu metastātisko bojājumu ārstēšanā

2022-12-08

2022.g. 25. novembrī Daugavpils reģionālajā slimnīcā pirmo reizi Latvijā tika veikta minimāli invazīva operācija (radiofrekvences ablācija ar vienlaicīgu balona kifoplastiju) pacientei ar nieres vēža metastāzi mugurkaulājā.

Unikāla STAR tehnoloģija ļauj iznīcināt audzēja šūnas, atjaunot skriemeļa mehānisko izturību un nozīmīgi mazināt muguras sāpes  neveicot griezienu. Mērķis tiek sasniegts, izmantojot vienu vai divas adatas, caur kurām ievadītie instrumenti nodrošina audzēja kontrolētu termisku destrukciju un kaulu cementa ievadīšanu.

Gatavošanās STAR tehnoloģijas ieviešanai ilga 5 gadus. COVID pandēmija aizkavēja plāna realizāciju, taču iniciatīvas autoru neatlaidība vainagojās ar  praktisku rezultātu.

Termins “Minimāli invazīva ķirurģija”  nozīmē, kā procedūra saudzē audus, atvieglo pēcoperācijas periodu un būtiski uzlabu pacienta dzīves kvalitāti.

Tas gan nenozīmē, ka procedūru veic 1-2 cilvēki. Šīsdienas operāciju atbalstīja liela starptautiska komanda. Sirsnīgs paldies mūsu labajam draugam un atbalstītājam Fabio Pullano no Itālijas, SCANMED SIA, Daugavpils reģionālās slimnīcas Valdes loceklim Grigorijam Semjonovam, neiroķirurgam Viktoram Butānam, anesteziologam Daņilam Garbuzam, operāciju bloka māsiņām,  māsu palīgiem un rentgena asistentēm, kā arī neiroķirurģijas nodaļas personālam.

Liels atspaids metodes ieviešanā un slimnīcas izvēlē bija onkologu Murmana un Spartaka Ratiani izpratne un labvēlīga attieksme.

Īpaša pateicība par mugurkaulāja metastātisko bojājumu problēmas aktualizāciju profesorei Dacei Baltiņai un profesoram Igoram Aksikam.

Metastāzes mugurkaulājā attīstās 10% onkoloģisko pacientu. Metastāžu radiofrekvences ablācija tiek plaši izmantota Eiropā un ASV. Mēs darīsim visu iespējamo, lai šī efektīvā tehnoloģija kļūtu pieejama arī Latvijas pacientiem.

 

image

INCREDIWEAR produkcija Latvijā

2021-05-24

Ar prieku un lepnumu informējam, ka SIA Scanmed ir kļuvis par INCREDIWEAR produkcijas oficiālo izplatītāju Latvijā - www.incrediwear.lv.

INCREDIWEAR kopš 2009. gada ir centies radikāli mainīt veselības un fitnesa nozari, piedāvājot izstrādājumus, kas veicina asinsriti, lai mazinātu iekaisumu, atvieglotu sāpes un paātrinātu atlabšanu. Atšķirībā no kompresijas izstrādājumiem INCREDIWEAR izstrādājumu iedarbība NAV balstīta uz spiediena funkcionālajām īpašībām.

Tā vietā tehnoloģijas pamatā ir auduma pamatmasā iestrādāti nemetāliskie elementi (pusvadītāji)- Ogleklis un Germānijs,  kas ķermeņa izdalītā siltuma ietekmē atbrīvo negatīvi lādētus jonus, kā arī, pārveido siltuma enerģiju Infrasarkanajā terapijā.

Šo procesu rezultātā, uzlabojās asins plūsma un tās ātrums. Uzlabota asinsrite palīdz pievadīt vairāk skābekļa un barības vielu cietušajai ķermeņa daļai, kā arī veicina šūnu metabolismu.  Tā rezultātā tiek veicināta dzīšana un paātrinot organisma atlabšanu.